Odzież i tekstylia

Normy przemysłu odzieżowego wymagają oznaczania wyrobów włókienniczych, czyli umieszczania informacji na temat producenta, skład wyrobu, sposobu prania lub konserwacji. Najczęściej stosuje się przywieszki kartonowe czy etykiety samoprzylepne.

Zawieszki kartonowe:

rozwiązanie to wykorzystywane głównie do oznaczania odzieży w sprzedaży detalicznej. Możliwości technologiczne pozwalają nam na produkcję przywieszek dedykowanych do celów włókienniczych, czystych lub z nadrukiem. W przypadku druku można zastosować wiele nowoczesnych technik, takich jak lakierowanie czy tłoczenia. Przywieszki produkowane są w oparciu o szeroki zakres surowców (matowe lub błyszczące, w różnych gramaturach), w różnych rozmiarach i kształtach (z perforacją lub gotową dziurką).

Etykiety samoprzylepne papierowe:

najczęściej są one stosowane na opakowaniach dzianin, takich jak skarpetki czy rajstopy. W wypadku klejenia ich bezpośrednio na ubrania: wymagają użycia specjalistycznego kleju niepozostawiającego śladu. Do oznakowania opakowań z rajstopami polecamy etykiety z łatwo odlepną wersją kleju, który spełniają nie tylko funkcję informacyjną, ale mogą także służyć jako zamknięcie opakowania. Etykieta jest również bardzo dobrym rozwiązaniem do identyfikacji opakowań z obuwiem. Z reguły drukowana w technice termotransferowej, może być uzupełniona o wstępny nadruk zawierający wielokolorowe logo czy inne stałe informacje.

Etykiety logistyczne:

ich głównym zadaniem jest identyfikacja opakowań zbiorczych do wysyłki i w czasie transportu. Najczęściej etykiety te produkowane są z papieru matowego lub półbłyszczącego. Zapewniają one dobrą jakość wydruku i są niedrogim rozwiązanie dla identyfikacji towarów. Aby zapewnić odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, temperatura, itp.) mogą być stosowane etykiety z folii lub innych surowców syntetycznych.

Umów rozmowę telefoniczną i poznaj naszą ofertę

Zapraszamy do osobistej rozmowy telefonicznej, podczas której będziemy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby oraz przedstawić Ci naszą wszechstronną ofertę.

Zobacz również inne branże