Farmacja i medycyna

Różnorodność opakowań w przemyśle farmaceutycznym wymusza produkcję etykiet przeznaczonych do stosowania w szerokim zakresie certyfikowanych surowców. Zarówno materiał jak i druk muszą być dostosowane do warunków, na które mogą być narażone przy etykietowaniu i przechowywaniu. W takim przypadku należy używać etykiet, które są odporne na wilgoć, wysokie lub niskie temperatury, lub inne niekorzystne warunki. Przy projektowaniu etykiet na preparaty farmakologiczne, które są dostępne bez recepty, wygląd, estetyka i kolory odgrywają bardzo ważną rolę. Z tego powodu stosujemy tutaj wielobarwny druk, lakier dla uzyskania połysku, złocenia lub wytłoczenia itp.

Etykiety wielobarwne:

są najbardziej popularnym rozwiązaniem do oznaczania wszelkiego rodzaju butelek i naczyń, zawierających preparaty płynne lub proszkowe, dostępne bez recepty. Ich główną funkcją jest zwrócenie uwagi konsumenta, a co za tym idzie etykieta taka powinna wyróżniać się od innych preparatów o podobnym zastosowaniu. Ponadto, etykieta musi być funkcjonalna, a jednocześnie dobrze przylegać do materiału, z jakiego jest wykonane opakowanie. Warto dodać, że dzięki zastosowaniu lakieru lub laminatu są one odporne na wilgoć. Inną opcją identyfikacji produktów farmaceutycznych są etykiety samoprzylepne z białą lub przezroczystą warstwą o wyjątkowej odporności na ścieranie, a także z możliwością adaptacji do opakowań miękkich i elastycznych.

Etykiety identyfikacyjne:

są wykonane ze specjalnych materiałów, które posiadają certyfikat dla przemysłu farmaceutycznego. Zastosowane kleje zostały przebadane w zakresie migracji niebezpiecznych cząsteczek przez barierę opakowania. Ponadto surowce zostały przetestowane pod kątem ich zastosowania do fiolek i buteleczek o małej średnicy — dzięki swojej specjalnej konstrukcji, etykiety są elastyczne, ale się nie odklejają.

Etykiety do zastosowań specjalnych:

wykonane są z surowców, które zostały przygotowane specjalnie dla konkretnych produktów. Ta oferta produktów obejmuje etykiety na pojemniki z krwią, bądź kroplówki podawane w szpitalach.

Etykiety plombowe:

mają one umożliwić producentom zabezpieczenie swoich produktów przed bezprawną ingerencją od momentu produkcji, podczas magazynowania, transportu do chwili jego użycia. Informacja na etykiecie potwierdza również autentyczność wyrobu lub prawidłowość procesu logistycznego. Do przygotowania etykiet bezpieczeństwa stosowane są specjalne materiały, dzięki czemu etykiety są trudne do usunięcia, a powstałe rozwarstwienia czy odkształcenia uniemożliwiają ponowne przyklejenie etykiety.

Umów rozmowę telefoniczną i poznaj naszą ofertę

Zapraszamy do osobistej rozmowy telefonicznej, podczas której będziemy mogli lepiej zrozumieć Twoje potrzeby oraz przedstawić Ci naszą wszechstronną ofertę.

Zobacz również inne branże