BRANŻE

Flexolabels  >  Branze  >  Branża spożywcza


Przykłady etykiet:

Branża spożywcza

Nasze etykiety posiadają certyfikaty do bezpośredniego i pośredniego kontaktu z żywnością.

Duża różnorodność artykułów spożywczych umożliwia stosowanie wielu różnych materiałów do wytwarzania etykiet.
Zarówno materiał jak i druk muszą być dostosowane do warunków, na jakie są narażone nasze etykiety oraz produkty Klienta.
W skrajnych przypadkach należy używać etykiet, które są odporne na wilgoć, wysokie lub niskie temperatury i powierzchni zaolejonych.
Niemniej jednak, w odniesieniu oferowanych etykiet dla przemysłu spożywczego ich wygląd, estetyka i kolory również ma wielkie znaczenie.
Dlatego też proponujemy etykiety z nadrukami wielokolorowymi, zabezpieczone lakierami oraz ozdabiane złoceniami czy tłoczeniami.

Etykiety wielobarwne

stosowane są głównie na opakowaniach jednostkowych, gdyż przejmują funkcję marketingową — muszą przekonać konsumentów, że produkt jest wyjątkowy, estetyczny i wysokiej jakości. Efekt ten uzyskuje się za pomocą wielu technik drukarskich, takich jak laminowanie, złocenia, tłoczenia lub nadruk na ultraprzezroczystej folii (technologia „no look label”).
Wielokolorowe etykiety znajdują zastosowanie we wszystkich segmentach produktów spożywczych: napojach, alkoholu, wyrobach mącznych, lodach, u producentów ketchupu i majonezu, ale również u producentów słodyczy, piekarniach, producentów wyrobów mięsnych, mleczarniach lub browarach.

Etykiety wagowe

czyste lub zadrukowane, często chronione powłoką UV. Są one wykorzystywane przede wszystkim na mięso, ryby, sałatki, przez producentów słodyczy oraz mleczarnie.

Etykiety ze specjalnym klejem

mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie etykiety są narażone na specjalne warunki, to znaczy niskie temperatury, wilgotność lub powierzchnie zaolejone. Dotyczy to zwłaszcza mięsa, lodów, słodyczy i wyrobów mleczarskich. Zastosowanie specjalnego kleju zapobiega odklejaniu lub zniszczenia etykiety, która jest narażona na trudne warunki produkcji lub magazynowania.

Etykiety logistyczne

ich głównym zadaniem jest identyfikacja opakowań zbiorczych do wysyłki i w czasie transportu. Najczęściej etykiety te produkowane są z papieru matowego lub półbłyszczącego. Zapewniają one dobrą jakość wydruku i są niedrogim rozwiązanie dla identyfikacji towarów. Aby zapewnić odporność na warunki atmosferyczne (wilgotność, temperatura, itp.) mogą być stosowane etykiety z folii lub innych surowców syntetycznych.