Etykiety GHS

Etykiety GHS

System oznaczeń GHS, czyli Globally Harmonized System, jest międzynarodowym sposobem etykietowania niebezpiecznych i chemicznych substancji. Usystematyzowanie oznaczania tego typu wyrobów to inicjatywa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wytyczne dotyczące oznakowania i pakowania są ściśle określone prawem i należy się do nich stosować. W ofercie naszego sklepu Print&Stick znajdą Państwo wysokiej jakości etykiety GHS, czyli naklejki chemiczne.

Piktogramy ostrzegawcze – chemia

Podstawowym zadaniem etykiet chemicznych jest przekazanie konkretnej informacji dotyczącej ewentualnego zagrożenia i niebezpieczeństwa związanego z dana substancją. Oznaczenia GHS powinny być przede wszystkim widoczne i wyróżniające się na tle opakowania. Konieczne jest, aby były również trwałe i odporne na działanie chemikaliów.
Naklejki chemiczne drukowane są na wysokiej jakości materiale i w specjalnych drukarkach transferowych. Zastosowanie specjalnej techniki druku pozwala na uzyskanie odpornej na uszkodzenie i rozmycie etykiety GHS. Nadruk jest bowiem wtapiany w materiał. Do tego celu wykorzystuje się zazwyczaj winyl, poliester czy nylon.
Etykiety chemiczne w sklepie internetowych Print&Stick
W naszej ofercie znajdą Państwo spełniające wszelkie normy, wysokiej jakości etykiety GHS. Służą one do oznaczania wszelkiego rodzaju zagrożeń na opakowaniach i są niezbędne podczas transportu czy składowania. Wykonane są z wysokiej jakości folii polipropylenowej z dodatkową warstwą laminatu z polipropylenu, która zabezpiecza całość etykiety CLP przed działaniem szkodliwych substancji czy też zmiennych warunków. Oznaczenia GHS dostępne w naszym sklepie wykonywane są przy pomocy światłoczułych pigmentów. Taki rodzaj druku gwarantuje trwałość etykiety i minimalizuje ryzyko jej wyblaknięcia. Piktogramy ostrzegawcze są czytelne nawet po wielu latach użytkowania.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą etykiet samoprzylepnych w sklepie internetowym Print&Stick.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9